+38067 411 38 67
Графік роботи: Пн-Пт з 09:00 до 19:00
Історія українського прапора

Історія українського прапора

Вперше прапор як символ країн з'явився ще в античності. Спочатку він застосовувався виключно в країнах Європи, а в Україну потрапив тільки в Середньовіччі. Тоді прапором називали невелику матерію, яку кріпили до спису, а спис забивали в землю. У цього атрибута збиралися воїни на нараду. Без цього шматка тканини жоден воїн не мав права почати бій, оскільки кожен вважав, що у прапора є своя, особлива сила, що дозволяє боротися і перемагати.

Такі прапори особливо часто ставили близько вельмож, а також в місці, де повинен був початися бій. Що стосується відтінків, то сучасні вчені доводять застосування синього і жовтого відтінків ще в язичництві. У той час дані відтінки стали символами Вогню і Води, без яких неможливе існування всього живого на цій планеті. Використання даних відтінків має досить глибоке коріння, яке дозволяє зрозуміти, що прапор став таким далеко не даремно.

Історичні дані синьо-жовтого кольору

1.   Битва 1410 року, в якій слов'янський народ з'єднався з прибалтами проти німців. Саме тут використовувався прапор з левом, який як би піднімається вгору по блакитному полю.

2.   У 1256 році у Львові представлявся герб із зображенням золотого лева на тому ж блакитному тлі.

3.   У 1648-1657 роках оборонної війни використовувалися прапори різних відтінків, але був присутній там і синьо-жовтий колір, який вже щільно укоренився в життя солдатів.

Незабаром після цих подій була ліквідована Запорізька Січ, всі прапори зникають і вводиться використання виключно трьох відтінків: білий, синій і червоний, які символізували Імперію правителя.

У 1848 році пройшла революція, в ході якої в Австро-Угорській частині України щільно укоренився синьо-жовтий прапор. Незабаром у Львові також прийняли рішення використовувати синьо-жовті прапори, які дуже швидко поширилися по всій Україні і в Придністров'ї. З Першою світовою війною такі відтінки поширилися все більше, воїни чекали наказів і йшли на бій з синьо-жовтими прапорами.

Довга дорога до синьо-жовтого

Закарпатська Україна почала застосування прапорів синьо-жовтого кольору з 20 березня 1920 року, але ось в Радянській Україні використання цих квітів було не тільки немислимим, але і протизаконним. Після проголошення революції було прийнято рішення використовувати в якості основного державного прапора саме синьо-жовтий, який протягом тривалого часу був під забороною. Для українців сьогодні дані відтінки символізують:

1.  Синьо-блакитний - безмежне, чисте і вільне небо, як символ незалежності і повної свободи. Сучасні українці сьогодні говорять про повну свободу і можливості самовираження, висловлення власної думки без остраху репресій. Насправді, все це можливо в сучасній країні, але все ж деякі нюанси ще залишилися і саме за повну незалежність бореться наш народ, за можливість вижити в цій країні і отримати максимум свободи.

2.  Жовтий - врожайні поля, якими завжди славилася Україна. Навіть сьогодні саме врожайні поля стали тим символом, про який говорять всі навколо. Завдяки таким землям ми вирощуємо і виробляємо свій хліб, забезпечуємо роботою сотні тисяч українців і допомагаємо їм годувати свою сім'ю.

Ці два відтінки зародилися в надрах українського народу ще в далекі часи язичництва і поступово народ прийняв вірне рішення, підкресливши свої достоїнства і справжні бажання людства. На сьогоднішній день такі прапори розвиваються в кожному місті і селі. Кожен маленький українець в дитячому садку вивчає саме дані відтінки прапорів.

Україна - це дивовижна країна, де є поєднання свободи, врожайних полів і неймовірного народу, який ніколи не буде підкореним. З самого дитинства хлопчиків виховують козаками, а дівчаток - справжніми, рожевощокими українками з вінками на голові. З ходом часу діти відчувають прапори, кольори, які важливі для них і стають справжніми патріотами України - її майбутнім, яке вже не за горами. Синьо-жовтий прапор - це тільки перша, але далеко не остання ступінь в тому, коли Україна проголосила себе вільною і незалежною.

 04.01.2018
 (44 переглядів)